PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حجاب درست است یا نه؟

جواد نجفی
05-16-2010, 12:33 AM
حجاب درست است یا نه؟
حجاب مقوله ای که در اسلام بهش خیلی تاکید شده و بر هر مسلمانی واجب.
همچنین این مطلب را نیز باید در نظر داشته باشیم که اگر قانونی وضع میشود همه جنبه های آن باید در نظر گرفته شود. و مهمتر از همه برای زن و مرد یکسان باشد.
نظر شما چیست؟

جواد نجفی
05-24-2010, 10:20 AM
کسی نظری نداشت؟!!! یا...

سعید خرم رخ
05-24-2010, 12:08 PM
والا مي ترسيم نظر بديم بگويند سياسي فيلتر بشود . حجاب خوبه

سعید خرم رخ
05-24-2010, 12:45 PM
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در بحث نمره دانشجو، نمي‌توانيم معياري به‌غير از توانايي علمي دانشجو را در نظر بگيريم.

حسین نادری‌منش در گفت‌و‌گوي اختصاصي با خبرنگار ايلنا در پاسخ به اين سوال كه آيا به گفته آيت‌الله جنتي، امام‌جمعه موقت تهران رعايت حجاب مي‌تواند يكي از معيارهاي سنجش دانشجو باشد، گفت:ما نمي‌توانيم اين كار را انجام دهيم، چون همه معيارها در بحث نمرات امتحان‌هايي است كه در پايان ترم از دانشجويان گرفته مي‌شود، كه بر مبناي آن ميزان علم‌اندوزي دانشجو مورد بررسي قرار مي‌گيرد، بنابراين ما اصلا نمي‌توانيم نمره كسي را به دليل ديگري به غير از صلاحيت علمي كم كنيم، چون هر چيزي جاي خودش را دارد.

وي با تاكيد بر اينكه اين مسئله مي‌تواند استايد دانشگاه‌ها را در بحث‌هاي آموزشي دچار مشكل كند،افزود: براي مثال نمره رياضي نمره رياضي است و ما نمي‌توانيم نمره چيز ديگري را به جاي رياضي به دانشجو بدهيم، و اين خلاف عدالت است چرا كه هر چيزي جاي خودش را دارد و اگر ما در دانشگاه‌ها مشكلي در بحث حجاب داريم راهكارش اين نيست و نبايد مسائل را اين‌گونه مطرح كنيم.

نادري‌منش افزود: جوانان ما بسيار جوانان معتقدي هستند و در نگاه كلان مشكلات زيادي ندارند. همچنين دانشجويان ما داراي هويت ملي مذهبي هستند، به همين دليل، ما در دانشگاه با مشكلات جدي‌اي در زمينه حجاب مواجه نيستيم.

به گزارش خبرنگار ايلنا، دبیر شورای نگهبان در آخرين خطبه نمازجمعه تهران با انتقاد از عملی نشدن مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در مورد مسئله حجاب، پیشنهاد کرد برخورد با بدحجابی از دانشگاهها آغاز و حجاب شرط اصلی گزینش دانشجویان باشد.

به گفته او، چون دانشجو نمره می‌خواهد، بنابراين ناچار است حجاب را رعايت كند. جنتي بعد از اين پيشنهاد از مسوولان خواست هرچه سريعتر دستور دهند تا اين اقدامات در دانشگاه‌ها انجام شود.

محمد مرادزاده
05-24-2010, 12:46 PM
والا مي ترسيم نظر بديم بگويند سياسي فيلتر بشود . حجاب خوبه

مرسی سعید جان خیلی خندیدیم

آره حجاب خیلی هم خوبه ، اونم از اون نوعش که فقط نوک بینی به اندازه یه بند انگشت معلوم باشه s000000V

سعید خرم رخ
05-24-2010, 12:47 PM
ژیلا بدیهیان، همسر شهید همت بودن را سخت می‎داند و در تشریح خاطرات همسرش، تاکید دارد که او خود را قیم انقلاب نمی‎دانست.همسر شهید همت که در انتخابات ریاست جمهوری گذشته از یکی از کاندیداهای مغلوب حمایت کرده بود، در حاشیه تبیین خاطراتش از ابراهیم همت در سالروز فتح خرمشهر، گریزی هم به مسائل روز جامعه زد و انتقاداتی را از نحوه برخورد با دختران در خیابانها، گسترش فضای افترا و بستن غرفه کتاب آیت الله بهشتی در نمایشگاه کتاب مطرح کرد.

بخشی از خاطرات وی که در گفت‎وگو با ایلنا آمده است را می‎خوانید:

در قضیه حجاب من به عنوان فردی که حجاب کامل دارم همیشه به دوستان می‌گویم که آیا اگر اکنون حکومت پیامبر(ص) یا امیرالمومنین(ع) بود با زنان جامعه ما اینگونه برخورد می‌شد؟ من خودم بارها وقتی در خیابان عبور می‌کنم و می‌بینیم به آن شکل با دختران جوان برخورد می‌شود، در گوشه‌ای می‌ایستم و گریه می‌کنم.
در زمان جنگ در مراسمی بودیم که یکی از خانم‌های حاضر حجاب خود را به درستی و آن‌گونه که باید رعایت نکرده بود. همت هول کرد که من باید چه کار کنم؟ به او گفتم اسلام به تو می‌گوید چه کار کن؟ از من خجالت کشید گفت راست می‌گویی.
اگر شهدای ما بودند آیا اجازه می‌دانند اینگونه تهمت و افترا در جامعه زده شود؟ اگر ما رفتار خلافی در جامعه می‌بینیم، به این خاطر است که دید ایدئولوژیک نسبت به زندگی نداریم.
دید ایدئولوژیک مانع از دروغ‌گویی می‌شود و جلوی تهمت و افترا را می‌گیرد. ما تلاش کردیم برای پیاده کردن اخلاق اسلامی و علوی در جامعه و من به عنوان همسر شهید تعارف ندارم و این ایده‌آل را همه جا دارم.
همت 29 ساله دلش برای بسیجی‌های 14 و 15 ساله‌ای که می‌جنگیدند می‌سوخت و می‌گفت: "چرا همسن‌های ما و بزرگترهای ما نمی‌آیند که باید بار جنگ بر دوش این نوجوانان بیفتد".
روزهای آخر نمی‌دانم چه بر همت می‌گذشت و نمی‌دانم چه بر جنگ می‌گذشت، فقط می‌دانم روزی به من گفت وضعیت جنگ به جایی رسیده که نه فقط به خاطر اعتقادات و آب و خاک، که حداقل به خاطر ناموسمان باید بجنگیم.

فکر می‌کنم اگر همت بعد از جنگ زنده می‌ماند، نه به صورت شعار و تظاهر و ریاکاری بلکه واقعا بیشتر وقت خود را برای خدمت به مردم می‌گذاشت و مطمئناً به ادامه تحصیل بسیار اهمیت می‌داد. اگر جنگ به پایان می‌رسید و همت به شهادت نمی‌رسید، به مناطق جنگی باز می‌گشت و هر کاری می‌کرد در همان مناطق بود.

من به یکی از بچه‌ها که از نظر سیاسی تفکرات متفاوتی با من داشت گفتم زمانی مشکل ما با برخی افراد مشکل سیاسی بود، کنار گذاشتیم و گفتیم مردم را از نظر سیاسی شقه شقه نکنیم و گذشتیم و در خانه من بر روی بسیاری افراد با تفکرات سیاسی مختلف باز بود. بعد مشکل ما با آنها تبدیل به مشکل اقتصادی شد. گفتیم مردم این شرایط را دارند و با مشکلات گوناگونی مواجه هستند. در این مرحله از مشکلات اقتصادی هم گذشتیم ولی من دیگر از این مرحله نمی‌گذرم چون در این مرحله تضادی که داریم تضاد اخلاقی است و با اینها از نظر اخلاقی درگیریم. مگر می‌شود کسی مومن باشد و با وجود اینکه خداوند می‌فرماید پیامبر را برای مکارم اخلاقی فرستادیم، به اخلاق پایبند نباشد و تظاهر و ریا کند.

شهید همت روزهای آخر خیلی گریه می‌کرد و می‌گفت: تو را هم دست خدا می‌سپارم.

سعید خرم رخ
05-24-2010, 12:51 PM
ديدم اين دو خبر كه در ايلنا و تابناك آمده .با اين تاپيك مرتبط است . گفتم. براي استفاده دوستان بزارم .

sasanjan
05-24-2010, 12:57 PM
آقای خرم رخ عالی بود .

Robot
05-24-2010, 09:31 PM
قبلا اینو خبرآنلاین خوندنم اگه میخواید بحث کنید بسم الله !!!!!

من موضوع تیتر میکنم جواد ببر پست اولs000000V

آیا حجاب
افقش را تیره میکند
یا در پس چهره اش
نگرشش را به تصورات پلیدی خیره میکند
آیا براستی حجاب من ، پوشش من است؟؟؟؟؟

1- حجاب = پوشش کامل

2- حجاب = وقار و سنگینی ( به انضمام عریان نبودن )

میدونم با این مطلب حال نمیکنید ولی حداقل نظر بدید ندیدم اینجا کسی بحثثثثثثثثثثثثثثثثثث کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!

شرکت کنیدs0000013

ario barzan
05-24-2010, 10:47 PM
اينجا بيشتر بايد خواهران بحث كنن نه ما ... ما كه فرقي به حالمون نميكنه ... اونا سر دو راهي موندن نه ما

Robot
05-25-2010, 09:05 PM
اينجا بيشتر بايد خواهران بحث كنن نه ما ... ما كه فرقي به حالمون نميكنه ... اونا سر دو راهي موندن نه ما

یعنی حجاب فقط برای خانوم هاس؟؟؟؟؟؟!!

شما تو ملا عام نمیتونی با شرت باشی!!؟؟؟ ... یا لخت بگردی ... بعضی جاها تعیین میشه با چ پوششی باشی ؟؟؟ از استخر شنا گرفته تا سرکوچه!!! حجاب فقط برای خانوما نیست!

عجیبه s000000P با این وجود دوس دارم از شما تعریفی آزادی بدونم s000000V

ario barzan
05-25-2010, 09:18 PM
عزيز شما مشخص كن چه حجابي منظورته ... اگه منظورت حجاب اسلامي و پوششي هست كه براي خانوما در نظر گرفته شده كه بايد در مقابل نامحرم انجام بدن ، كه آيا خوب هست يا بد ، همون جواب من هست .... اما اگه منظورت حجاب ادمي است كه بايد تو رفتار و گفتار و اعمالش انجام بده كه بگو تا بحث كنيم در موردش ....

Robot
05-25-2010, 09:29 PM
چند کامنت قبل 1 یا 2 s000000P

جواد نجفی
05-26-2010, 05:10 PM
با روبوت موافقم

Robot
05-27-2010, 03:26 PM
خب من از زبون دختر توی بحث شرکت میکنم :s (43): شاید ب جایی برسیم !! من دختر نیستماااا s0000011

خب !!!

مثلاً ی چادری میگه ؟!

من حجابم خووبه. مانتوئی ام. ولی چادرو دووس دارم خیلی. بعضی جاهام میزنم. ولی خب منم مشکلم همینه اینقد به زوور چادر کردن سر مردم یا بعضیا حرمتشو اوردن پائین! که هرکی مارو با چادر ببینه فک میکنم ما هم بله........ یا فک میکنن بروبچ ارشادیم. البت من ک نه. از من بزرگترا. کلا هیشکی ب چادریا نظر خووب نداره.s000000S

یا مثلاً یکی میگه !!!

اصلاً با چادر میشه بری کوهنوردی هااا؟؟؟؟؟؟ بگو s0000004
=================

من بشخصه با خیلی چیزا مخالفم !
ما ادمای احمق ... چیزی مثل دزدی رو ک از اول همه ادمها بد میدونستن رو ...و حالا هم بد میدونن رو ممنوع می کنیم ...با وجود اینکه هممون هم شعورمون می رسه و هم وجدانمون ... ولی چیزی اختلافی ای مثل حجاب رو ممنوع نمی کنیم ... فقط ی چیز ... خب چرا چیزی ک اون قدر واضحه رو ممنوع می کنیم ؟؟؟؟؟ اگه قرار باشه اجباری نباشه در کارها و ب تشخیص خودمون واگذار بشه امری ک همه متفق القول اونو قبول دارن اولویت داره!!!!
قبول داری که انسان رو از هر چی منع کنن بیشتر ب طرفش کشیده میشه ؟

ی اصطلاحی ب اسم لذت گناه هست ک البته خیلی ب این بحث ربط نداره زمان شاه من فکر نمیکنم تشنگی دخترا تو بی حجابی و هیز بازی تا این حد الان زیاد بوده باشه!!!

نمیگم اون موقع فساد نبوده... ولی تقریباً خیلی چیزا سر جای خودش بوده
همونطوری ک تو کشورائی ک این موضوع براشون ب نسبت ما حل شده تره... تقریباً هر چیزی سر جای خودشه
لباس مهمونی رو تو مهمونی میپوشن و لباس کار رو سر کار!!! برای ما خیلی از این موارد جایگاهش برعکسه!!! نظر من اینه که اینا به خاطر فرهنگه فرهنگ اجبار و محدودیت

وقتی بچه بودم گفتن آتیش میسوزنتت... تا دست نزدم نفهمیدم ولی اگه دست نمیزدم تا اخر عمرم از فضولیش میسوختم بازم این فقط ی مثاله...شاید خیلی قابل تعمیم نباشه:s (13):
من وقار آدما رو میسنجم و میبینم چون هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد!!! بله ، اگه هر ﮐس ب موقع حرف بزنه و بجا رفتار کنه و شرایط رو همیشه بسنجه این همون وقار میشه .. تو اون دهاته چجوری باشه و تو پاریس چجور باشه... اینطوری همیشه در امانه!!!

اینکه همین ک از وطن میزنی بیرون روسری رو مثل توپ پرت میکنی اون گوشه ( نمونش گلشیفته) یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! !!!! نمیدونم والله بعضی وقتا قاطی میکنم

ببخشید حرف مفت بسی ارزون شده پس ادامه میدم

توی حجاب زنونه دو تا موضوع ...

یکی اجبارش ...

یکی حد پوشش ....

هر کی حدی میگه ..باید بگه چرا این حد و نه ی حد دیگه ...

اما توی اجبار هم ...انواع داریم ...

ی بار یکی چراغ قرمز رو رد می کنه ...مامور میره جریمش می کنه و بهش می فهمونه ک اشتباه کرده ...
ی بار هم طرف فحش خوار مادر میده بهش ...میره می زنه تو سرش ک چرا چراغ قرمز رد کردی ...

خیلی از مشکلاتی ک با اجبار حجاب هست ...نحوه ی اجبار حجاب ...
طبیعت ی روندی قرار داده ...ی قوانینی گذاشته ...یکی از این قوانین اینه ک مرد جذب زیبایی های زنانه میشه ...مردی ک جذب زیبایی های زنانه نشه مشکل داره ... ( در قران و روایت موجوده)

اینی هم ک بگیم جذب بشه و کنترل کنه غیر منطقیه ... طرف رو هی تحریک کنی ... بعدش بگی محل نزار ؟؟؟؟؟ جلوی خودتو بگیر؟؟؟!!! خب حتما مرد باید خیشتن دار باشه... ولی از طرف مقابل هم باید جلوی تحریک بی مورد گرفته بشه ...

ی کم واقع بینانه حرف بزنیم ...از روی واقعیات مملکتمون ...از روی تجربیاتی ک توی بقیه ی جاها شده ...ی کم شعار ندیم ...

ی تحقیق خوندم نت ک نشون میداد زنانی که پوششون کاملتر دارن سر کار راحت تر بودن و بازدهیشون بیشتر بوده و مشکلات کمتری داشتن با مردای همکارشون ...( این تحقیق ماله امریکا بود نه ایران ) فکر کنم داشته باشم اگه خواستید امر کنید قرار بدم

ضمناً اییییییییییییییییقد دلم میخواد بحث کنیم بچه ها ولی ........s0000013 یا قدیما بخیرs0000013

جواد نجفی
05-27-2010, 06:31 PM
نه روبوت از عکست معلومه که... نیستی!!!
روبوت تو چه جور میتونی اجراش کنی؟

Robot
05-27-2010, 11:59 PM
ساعت ۱:۲۲ دقیقهه ه هه هه ه ه !!!!:s (43):
آقا من بدجور دلم تنگتونه ،الان هم دارم از خسگی می میرم... کتابا رو بردم پایین !!!! دوباره چیدمش!!!
فک کنین فصل امتحانا من دارم اتاق تکونی می کنم!تازه میخواسم وسایلشم عوض کنم ک دیدم نه دیگه امتحانا شوخی بردار نیسسن!!!s0000011

هم درگیر امتحانام هم ی مقدار خیلی زیادی مشغله و گرفتاری شخصی و خونوادگی و عاطفی و اجتماعی و اقتصادی و روانی و روحی و جسمی و عقیدی و ... دارم دیگه... دهه... خلاصه اومدم ی طول سلامی بکنم و . عرض ارادتی و ... اینا.... خیلی هم حالم خوبه...!!!! مشخص هم هس ک حالم خوبه...!s000000Q

عمراً بخاطر این بحث هم نخواسم تاپیک به ف... بدم!s000000S

ی چیزی هم من میگم... بی ربط هم خودتونین....!!! آقا شوما مردا چشاتونو درویش کنین به خدا لازم نیس دیگه دخملاا حجاب رعایت کننداااااااااا!!!!.... چادر هم ک می زنن همچین نگاش می کنن انگاری میخوان (ببخشیدا....) با چشاشون لختشون کنن...!!!! امروز ب وفور یافتیدم اینو...

ب زودی یعنی حول و حوش ی ماه دیگه اینا میرسم خدمتتون...

خیلی میدوستمان....!!!s000000R

جواد نجفی
05-28-2010, 09:37 AM
روبوت چت شد یه دفعه؟!!!!