برخی سایتهای ویژه فناوری در آمریکا اولین تصاویر مربوط به تلفن همراه اپل را که از فناوری نسل چهارم موبایل بهره مند است منتشر کردند.به گزارش خبرگزاری مهر، در شرایطی که دنیا در انتظار معرفی "آی- فن نسل چهارم" توسط استیو جابز در تابستان امسال بسر می برد سایتهای Gizmodo و Engadget تصاویری از تلفن همراهی را می توان از آن به عنوان "نمونه آزمایشی آی- فن نسل چهارم" نام برد منتشر کردند.به نظر می رسد این تلفن همراه جدید از یک کافی شاپ در سن خوزه کالیفرنیا سرقت شده باشند. این تلفن همراه جدید که مجهز به سیستم عامل "آی- فن نسل چهارم" و فناوری LTE (تکامل بلند مدت) است می تواند کمی بعد از عملکرد، از راه دور غیرفعال شود...
LTE (تکامل بلند مدت) فناوری نسل چهارم موبایل است که در سال جاری در برخی از کشورها راه اندازی می شود.
این تلفن همراه جدید که به نظر می رسد باریکتر از مدلهای کنونی باشد از یک نمایشگر چند لمسی با وضوح تصویر 960 در 640 پیکسل برخوردار است.دوربین جلویی و یک لنز بزرگتر برای دوربین عقبی مجهز به فلاش از دیگر نوآوریهای این مدل جدید آی- فن است.


از دیگر ویژگیهای این تلفن همراه جدید اپل استفاده از "مینی سیم" و نه سیم کارتهای معمولی است. این "آی- فن" جدید مجهز به یک روکش "سرامیکی- شیشه ای" است که می تواند امواج رادیویی را عبور دهد.این "آی- فن" جدید سه گرم بیشتر از iPhone 3Gs وزن دارد و باتری آن 16 درصد بزرگتر شده است.