تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست و کدامیک بهتر است
تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست و کدامیک بهتر است ، برای راه اندازی یک سایت بعد از انتخاب و ثبت دامنه می بایست نسبت خرید هاست مناسب اقدام کرد خدمات هاست به دو صورت هاست لینوکس و هاست ویندوز ارائه می شود که در ادامه این مقاله به توضیح تفاوت های آن ها می پردازیم و در پایان نتیجه گیری میکنیم که کدامیک مناسب تر است .
سرور مجازی رایگانخرید سرور مجازیسرور مجازیخرید سرور مجازی آمریکاخرید سرور مجازی آلمان


مقایسه هاست لینوکس و ویندوز :
سیستم عامل هاست ویندوز ، ویندوز است و قابل توسعه نمی باشد بنابراین برای تهیه آن می بایست از شرکت ماکروسافت خریداری شود بنابراین بسیار پر هزینه است . سیستم عامل هاست لینوکس ، لینوکس است که دارای کدهای باز می باشد و قابل توسعه است اما این سیستم عامل دارای توزیع های مختلفی است که می توان به اوبونتو ، دبیان ، ردهت و … اشاره نمود .
خرید سرور مجازی میکروتیکخرید سرور میکروتیکسرور میکروتیک سرور مجازی میکروتیک


پرکاربردترین وب سرور استفاده شده در سرورهای هاست لینوکس آپاچی می باشد که از زبان های برنامه نویسی معروفی مانند perl , cgl , php و .. پشتیبانی میکند در حالی که وب سرور هاست ویندوز ios است و از زبان های asp و net پشتیبانی میکند که این زبان ها نیز تحت اختیار شرکت ماکروسافت است ، علاوه بر این بیشتر سایت های جهان با زبان php نوشته شدن که هاست ویندوز پاسخگوی این سایت ها نمی باشد .
خرید سرور مجازی لینوکسخرید سرور لینوکسسرور لینوکسسرور مجازی لینوکس


در صورتی که بخواهیم این دو هاست را از نظر پشتیبانی از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا ، وردپرس و یا فروشگاه سازهای محبوب مثل اپن کارت یا پرستاشاپ مقایسه کنیم از آنجایی که زبان برنامه نویسی آن ها php است بنابراین هاست لینوکس مناسب است و می تواند از آن ها پشتیبانی کند در حالی که هاست ویندوز فقط از مدیریت محتواهایی که به صورت اختصاصی و دست نویس با زبان asp و net نوشته شده است پشتیبانی میکند .
خرید سرور مجازی ویندوزخرید سرور ویندوزسرور ویندوزسرور مجازی ویندوز


چنانچه بخواهیم هاست لینوکس و ویندوز را از لحاظ پشتیبانی از پایگاه داده نیز بررسی کنیم از آنجایی که تمام سیستم های مدیریت محتواهای پرکاربرد و معروف از پایگاه داده MYSQL استفاده می کنند و این پایگاه داده را هاست لینوکس به خوبی پشتیبانی میکند و هاست ویندوز از پایگاه داده MSSQL پشتیبانی میکند
خرید هاست سئوخرید هاست ارزانخرید هاست لینوکسخرید هاست آلمانخرید هاست ماهانه


در مقاله بعدی به دیگر نکات لازم جهت خرید هاست لینوکس و ویندوز اشاره خواهیم کرد .
خرید سرور مجازی اوبونتوخرید سرور اوبونتوسرور اوبونتوسرور مجازی اوبونتو