( مشاهده پاسخ شماره 1 تا 7 / از مجموع 7 پاسخ )

موضوع: معما

پیش فرض معما

سلام به همه...
    اين معما رو گذاشتم واسه كسايي كه حرارت پاس كردن و از بيكاري مرتب آنلاينن. شاید از بیکاری خیلی بهتر باشه و یجوراییمواسه عضلات و ماهیجه های ذهنم تمرین بدی نباشه خلاصه اینکه حل یهمعمای کمی تا قسمتی علمی خالی از لطف نیست...

فنجانی قهوه برای شما آورده اند و شما دوست دارید 10 دقیقه بعد آنرا نوش جان کنید و البته دوست دارید که هرچه امکان دارد آنرا داغ تر میل کنید. همچنین دوست دارید به آن شیرسرد هم اضافه کنید. سوال اینست که اگر آنرا اول به آن اضافه کنید داغ تر است زمان نوشیدن و یا آخر ،یعنی در زمان مصرف؟

آدمی پرنده نيست‌
    تا به هر کران که پرکشد، برای او وطن شود
    سرنوشت برگ دارد آدمی‌
    برگ‌، وقتی از بلندِ شاخه‌اش جدا شود
    پايمال عابران کوچه‌ها شود...

مدیر انجمن
    رشته
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : معما

مطمئن باش که بلدمش ولی حوصلم نمیشه توضیح بدم

فعلا این روزا مسئله خوردن اونه که وقت نمیشه

دلم را در غمت کردم ز هر ویرانه ویرانتر
    چو دیدم دوست میدارد دلت دل های ویران را

داره خودمونی میشه

پاسخ معما شما خانوم رشیدی اگه بزاریم یکم قهوه خنک تر بشه بعد شیرو اضافه کنیم گرم تر میمونه
    من خیلی خوشگلم

این سوال تا کمی مربوط به درس ترمو 1 میشه و کسانی که ترمو1 پاس کردن و یا در حال پاس کردنن میتونن به این معما جواب بدن اما کسانی که در حال پاس کردنن بهتر میتونن جواب بدن چون وقتی کسی درسی پاس کرد از اون درس چیزی یادش نمیمونه به دلیل سنگینی درس ها

[JUSTIFY]همان طور که دوستمون فرمودند شاید سوال تا کمی هم به ترمو یک مربوط بشه اما چون طراح سوال فرمودند حرات .ما هم مبنا رو روی همون حرارت میگذاریم .اما همه ما میدونیم که حرارت دو مربوط به میعان وچگالش و مبدل گرمایی و حرارت تششعی است یعنی کسایی که در حال پاس کردن حرارت یک هستند میتونند به سوال جواب بدن چون همون طور که دوستمون فرمودند وقتی کسی درسی رو پاس کرد به دلیل سنگینی درسها چیز زیادی یادش نمیمونه و باید مطالعه ای داشته باشه که با توجه که الان تو فرجه هستیم کسی نمیرسه درس خودش رو بخونه.موضوع دوم :شما خانم محترم ، فرمودید که از بیکاری، هر کس ان میشه وبه نظر بنده حقیر فکر نکنم در شان یک دانشجو رشته مهندسی باشه که چنین صحبتی داشته باشه.(البته نظر دوستان مهمه)یعنی به فرمایش شما هر کس در سایت ان باشه بیکاره که میاد؟ خدمت شما عرض کنم که هر کس برای افزایش علم خودش لازم میدونه که میاد و بیکار نیست و این سایت مطالب علمی زیادی داره که دانشجویان محترم میتونند استفاده کنند (که همین جا باید از زحمات مدیریت محترم سایت تشکر کنیم) و به فرمایش شما که بعضی ها بیکارن که میان سایت،یک جور توهین به مدیریت سایته که یعنی سایت به درد نمیخوره و یک نوع توهین به اعضای سایت به شمار میاد.و ما برای افزایش علم به این سایت میاییم.و اگر معمای خالی طرح میکردید بهتر بود .به همین دلیل از جواب دادن معذوریم با توجه به داستن جواب. و هر کس مسول درس و نمرات خودشه وشما این حق رو ندارید با گوشه و کنایه بگید که به ماهیچه های ذهن کمک میکنه واز این حرفها .وهر کس میتونه درس بخونه یا نخونه وان بشه یا نشه (وفرمایش شما در صورتی صحیح میباشه که کسی چند ماهی کامپیوتر خریده باشه و از ان شدن زیاد بقیه تعجب کنه،وهر کس مسول ان شدن خودشه)(یعنی شما کاربران محترم قبول دارید که هر کس که بیکاره میاد تو این سایت ، که هیچ نظری نمیدید؟البته میدونم موقع امتحانه)با تشکر[/JUSTIFY]
    هر کس به طریقی دل ما می شکند<br />بیگانه جدا ، دوست جدا می شکند<br />بیگانه گر می شکند حرفی نیست<br />از دوست بپرسید که چرا می شکند

در ابتدا از مهندسین عزیز معذرت میخوام اگه جوابی که میدم درست نباشه.طبق مطالب ناقصی یاد گرفته من ،پروفسور عبدالسلام در ابتدا بستنی فروشی بود که متوجه شد وقتی شیر داغ را در یخچال ( جای سرد) قرار میدهد شیر زودتر به بستنی (سرد ) تبدیل میشود و به همین علت با تحقیقات به درجه پروفسوری رسید و با استفاده از روش مهندسی معکوس وقتی شیر سرد (سرد) را در جای سرد (گذشتن زمان از قهوه داغ ) بریزیم ، قهوه و شیر داغ میشود و قبل از این که اولین قطره را بخوریم این کار را انجام میدهیم.
    فرض:شیر داغ/در محیط سرد /سرد شدن وتبدیل به بستنی
    مهندسی معکوس: شیرسرد/ جای سرد یا گذشتن از قهوه/ قهوه و شیر داغ میشود

داره خودمونی میشه

ببخشید خانوم رشیدی من تی جمع از شما عذر خواهی میکنم
    من خیلی خوشگلم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع