( مشاهده پاسخ شماره 1 تا 4 / از مجموع 4 پاسخ )

موضوع: آیا هیدروژن سوخت ایده‌آل ماشین‌هاست؟

پیش فرض آیا هیدروژن سوخت ایده‌آل ماشین‌هاست؟

آیا هیدروژن سوخت ایده‌آل ماشین‌هاست؟

افرادبسیاری از ساخت ماشین‌های دارای سلول‌های سوختی هیدروژنی که محیط زیست را آلوده نمی‌کنند، حمایت می‌کنند

همه آنها توان بالقوه این سلول‌های سوخت هیدروژنی را که تنها حاصل احتراق در آنها اندکی آب است، می‌ستایند اما در این میان مشکلی وجود دارد. گرچه هیدروژن در واقع

فراوان‌ترین عنصر در جهان است، نمی‌توان به سادگی از آن به عنوان سوخت استفاده کرد، زیرا هیدروژن محکم به سایر عناصر به صورت مولکول‌های ترکیبی چسبیده است.

هیدروژن خالص اغلب با کاربرد حرارت بالا (که مقدار زیادی انرژی باید صرف آن کرد ) بر گاز طبیعی (یعنی یک سوخت فسیلی) و گاهی با حرارت دان بنزین یا زغال‌‌سنگ ( که

باز هم سوخت‌های فسیلی هستند) به دست می‌آید .

از این بدتر اینکه در این فرآیند دی‌اکسیدکربن آزاد می‌شود که خود یک گاز گلخانه‌ای است .

آدمی پرنده نيست‌
    تا به هر کران که پرکشد، برای او وطن شود
    سرنوشت برگ دارد آدمی‌
    برگ‌، وقتی از بلندِ شاخه‌اش جدا شود
    پايمال عابران کوچه‌ها شود...

رشته
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : آیا هیدروژن سوخت ایده‌آل ماشین‌هاست؟

لطف کنید دوستان اینقد پست های منو پاک نکنن چون پست بی ربط نمی دم و اگه پستی هم می دم منتظر جوابش هستم پس الکی پاک نکنید هر جاش که خوشتون نمیاد ویرایشش کنید ولی اصل مطلبم رو بذارید

خانم رشیدی از شما هم تقاضا درام اگه مطالب دیگه ای در این مورد دارید از گذاشتنش دریغ نفرمایید چون به شدت به این مطالب نیاز دارم
    افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کار را به صورتی متفاوت انجام می دهند.

پست ارمان رو من پاک کردم و مسلما پست شما رو هم که در جواب ایشون بود،می بایست پاک میکردم،حالا مشکلیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آا ااااااای نفسکش!!!!!!!

(شوخی کردم)
    اوکی عزیزم، با اینکه وقت ویرایش ندارم ولی مطالب شما رو تا حد امکان ویرایش میکنم،البته اگه مشکلی داشت که میدونم همیشه پست هات بدور از اشکاله........

با سلام
    هیدروژن گاز بی بو و بی رنگه،که خروجی حاصل از سوختنش فقط بخار آب هستش که این خروجی برای طبیعت یک خروجی مفید،چون به راحتی بخار آب رو جذب میکنه،در واقع میزان انرژی که هیدروژن آزاد میکنه در مقابل سایر سوخت ها به خصوص بنزین خیلی بهتر و مفیدتره تقریبا هر کیلوگرم هیدروژن سه برابر همین میزان بنزین انرژی آزاد میکنه.همان طور که شما گفتید عنصر هیدروژن فراوان ترین عنصر در طبیعته،ولی خوب مشکلی که وجود داره در ذخیره سازی و انتقال این گازه که ایمنی لازم رو داشته باشه،چون بسیار سبک و فراره و چندین برابر بیشتر از بنزین و متان نفوذ میکنه. واز همه مهم تر از لحاظ هزینه مقرون به صرفه باشه.
    آرامش از طریق پذیرفتن فراز و نشیب زندگی حاصل می شود،دیگر نیازی نیست از بالا و پایین شدن زندگی بترسیم،چون میدانیم تحت حمایت خداوند هستیم...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)