صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
( مشاهده پاسخ شماره 11 تا 18 / از مجموع 18 پاسخ )

موضوع: حجاب درست است یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ario barzan نمایش پست ها
    اينجا بيشتر بايد خواهران بحث كنن نه ما ... ما كه فرقي به حالمون نميكنه ... اونا سر دو راهي موندن نه ما

یعنی حجاب فقط برای خانوم هاس؟؟؟؟؟؟!!

شما تو ملا عام نمیتونی با شرت باشی!!؟؟؟ ... یا لخت بگردی ... بعضی جاها تعیین میشه با چ پوششی باشی ؟؟؟ از استخر شنا گرفته تا سرکوچه!!! حجاب فقط برای خانوما نیست!

عجیبه با این وجود دوس دارم از شما تعریفی آزادی بدونم
    و خدا برای من کافیست...

رشته
    مهندسی شیمی

عزيز شما مشخص كن چه حجابي منظورته ... اگه منظورت حجاب اسلامي و پوششي هست كه براي خانوما در نظر گرفته شده كه بايد در مقابل نامحرم انجام بدن ، كه آيا خوب هست يا بد ، همون جواب من هست .... اما اگه منظورت حجاب ادمي است كه بايد تو رفتار و گفتار و اعمالش انجام بده كه بگو تا بحث كنيم در موردش ....
    دلم را در غمت کردم ز هر ویرانه ویرانتر / چو دیدم دوست میدارد دلت ، دل های ویران را . . .

چند کامنت قبل 1 یا 2
    و خدا برای من کافیست...

رشته
    کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

با روبوت موافقم
    ای کاش یاد بگیریم که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالابگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ دنده های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

برگرفته از کتاب طراحی اجزا ماشین نوشته جوزف شیگلی

║▌█│║▌║│█║▌║█║
    Copyright © 2013-2014™

خب من از زبون دختر توی بحث شرکت میکنم شاید ب جایی برسیم !! من دختر نیستماااا

خب !!!

مثلاً ی چادری میگه ؟!

من حجابم خووبه. مانتوئی ام. ولی چادرو دووس دارم خیلی. بعضی جاهام میزنم. ولی خب منم مشکلم همینه اینقد به زوور چادر کردن سر مردم یا بعضیا حرمتشو اوردن پائین! که هرکی مارو با چادر ببینه فک میکنم ما هم بله........ یا فک میکنن بروبچ ارشادیم. البت من ک نه. از من بزرگترا. کلا هیشکی ب چادریا نظر خووب نداره.

یا مثلاً یکی میگه !!!

اصلاً با چادر میشه بری کوهنوردی هااا؟؟؟؟؟؟ بگو
    =================

من بشخصه با خیلی چیزا مخالفم !
    ما ادمای احمق ... چیزی مثل دزدی رو ک از اول همه ادمها بد میدونستن رو ...و حالا هم بد میدونن رو ممنوع می کنیم ...با وجود اینکه هممون هم شعورمون می رسه و هم وجدانمون ... ولی چیزی اختلافی ای مثل حجاب رو ممنوع نمی کنیم ... فقط ی چیز ... خب چرا چیزی ک اون قدر واضحه رو ممنوع می کنیم ؟؟؟؟؟ اگه قرار باشه اجباری نباشه در کارها و ب تشخیص خودمون واگذار بشه امری ک همه متفق القول اونو قبول دارن اولویت داره!!!!
    قبول داری که انسان رو از هر چی منع کنن بیشتر ب طرفش کشیده میشه ؟

ی اصطلاحی ب اسم لذت گناه هست ک البته خیلی ب این بحث ربط نداره زمان شاه من فکر نمیکنم تشنگی دخترا تو بی حجابی و هیز بازی تا این حد الان زیاد بوده باشه!!!

نمیگم اون موقع فساد نبوده... ولی تقریباً خیلی چیزا سر جای خودش بوده
    همونطوری ک تو کشورائی ک این موضوع براشون ب نسبت ما حل شده تره... تقریباً هر چیزی سر جای خودشه
    لباس مهمونی رو تو مهمونی میپوشن و لباس کار رو سر کار!!! برای ما خیلی از این موارد جایگاهش برعکسه!!! نظر من اینه که اینا به خاطر فرهنگه فرهنگ اجبار و محدودیت

وقتی بچه بودم گفتن آتیش میسوزنتت... تا دست نزدم نفهمیدم ولی اگه دست نمیزدم تا اخر عمرم از فضولیش میسوختم بازم این فقط ی مثاله...شاید خیلی قابل تعمیم نباشه
    من وقار آدما رو میسنجم و میبینم چون هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد!!! بله ، اگه هر ﮐس ب موقع حرف بزنه و بجا رفتار کنه و شرایط رو همیشه بسنجه این همون وقار میشه .. تو اون دهاته چجوری باشه و تو پاریس چجور باشه... اینطوری همیشه در امانه!!!

اینکه همین ک از وطن میزنی بیرون روسری رو مثل توپ پرت میکنی اون گوشه ( نمونش گلشیفته) یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! !!!! نمیدونم والله بعضی وقتا قاطی میکنم

ببخشید حرف مفت بسی ارزون شده پس ادامه میدم

توی حجاب زنونه دو تا موضوع ...

یکی اجبارش ...

یکی حد پوشش ....

هر کی حدی میگه ..باید بگه چرا این حد و نه ی حد دیگه ...

اما توی اجبار هم ...انواع داریم ...

ی بار یکی چراغ قرمز رو رد می کنه ...مامور میره جریمش می کنه و بهش می فهمونه ک اشتباه کرده ...
    ی بار هم طرف فحش خوار مادر میده بهش ...میره می زنه تو سرش ک چرا چراغ قرمز رد کردی ...

خیلی از مشکلاتی ک با اجبار حجاب هست ...نحوه ی اجبار حجاب ...
    طبیعت ی روندی قرار داده ...ی قوانینی گذاشته ...یکی از این قوانین اینه ک مرد جذب زیبایی های زنانه میشه ...مردی ک جذب زیبایی های زنانه نشه مشکل داره ... ( در قران و روایت موجوده)

اینی هم ک بگیم جذب بشه و کنترل کنه غیر منطقیه ... طرف رو هی تحریک کنی ... بعدش بگی محل نزار ؟؟؟؟؟ جلوی خودتو بگیر؟؟؟!!! خب حتما مرد باید خیشتن دار باشه... ولی از طرف مقابل هم باید جلوی تحریک بی مورد گرفته بشه ...

ی کم واقع بینانه حرف بزنیم ...از روی واقعیات مملکتمون ...از روی تجربیاتی ک توی بقیه ی جاها شده ...ی کم شعار ندیم ...

ی تحقیق خوندم نت ک نشون میداد زنانی که پوششون کاملتر دارن سر کار راحت تر بودن و بازدهیشون بیشتر بوده و مشکلات کمتری داشتن با مردای همکارشون ...( این تحقیق ماله امریکا بود نه ایران ) فکر کنم داشته باشم اگه خواستید امر کنید قرار بدم

ضمناً اییییییییییییییییقد دلم میخواد بحث کنیم بچه ها ولی ........ یا قدیما بخیر

و خدا برای من کافیست...

رشته

نه روبوت از عکست معلومه که... نیستی!!!
    روبوت تو چه جور میتونی اجراش کنی؟
    ای کاش یاد بگیریم که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالابگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ دنده های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

║▌█│║▌║│█║▌║█║
    Copyright © 2013-2014™

ساعت ۱:۲۲ دقیقهه ه هه هه ه ه !!!!
    آقا من بدجور دلم تنگتونه ،الان هم دارم از خسگی می میرم... کتابا رو بردم پایین !!!! دوباره چیدمش!!!
    فک کنین فصل امتحانا من دارم اتاق تکونی می کنم!تازه میخواسم وسایلشم عوض کنم ک دیدم نه دیگه امتحانا شوخی بردار نیسسن!!!

هم درگیر امتحانام هم ی مقدار خیلی زیادی مشغله و گرفتاری شخصی و خونوادگی و عاطفی و اجتماعی و اقتصادی و روانی و روحی و جسمی و عقیدی و ... دارم دیگه... دهه... خلاصه اومدم ی طول سلامی بکنم و . عرض ارادتی و ... اینا.... خیلی هم حالم خوبه...!!!! مشخص هم هس ک حالم خوبه...!

عمراً بخاطر این بحث هم نخواسم تاپیک به ف... بدم!

ی چیزی هم من میگم... بی ربط هم خودتونین....!!! آقا شوما مردا چشاتونو درویش کنین به خدا لازم نیس دیگه دخملاا حجاب رعایت کننداااااااااا!!!!.... چادر هم ک می زنن همچین نگاش می کنن انگاری میخوان (ببخشیدا....) با چشاشون لختشون کنن...!!!! امروز ب وفور یافتیدم اینو...

ب زودی یعنی حول و حوش ی ماه دیگه اینا میرسم خدمتتون...

خیلی میدوستمان....!!!

و خدا برای من کافیست...

رشته

روبوت چت شد یه دفعه؟!!!!

║▌█│║▌║│█║▌║█║
    Copyright © 2013-2014™

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)