صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
( مشاهده پاسخ شماره 11 تا 17 / از مجموع 17 پاسخ )

موضوع: چند خودکشی در دشتستان !!!!!

رشته
    کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

اره روبوت ، چه به سر آدم میاد که دست به همچین کار احمقانه ای باید بزنه، فکرشم حرومه واسم
    ای کاش یاد بگیریم که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالابگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ دنده های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

برگرفته از کتاب طراحی اجزا ماشین نوشته جوزف شیگلی

║▌█│║▌║│█║▌║█║
    Copyright © 2013-2014™

مدیر انجمن
    رشته
    مهندسي شيمي

آدم گاهي تو زندگي به يه نقطه ميرسه كه احساس پوچي و بي هدفي ميكنه . شايد اكثر افراد تو طول زندگيشون به اين نقطه برميخورن اما بعضي ها براي چند لحظه ، بعضي ها براي چند دقيقه و برخي هم براي مدتي طولاني . اما براي بيرون اومدن از اين نقطه بايد هدف و انگيزه اي رو براي خودت ترسيم كني . خيلي از افرادي كه كوچك نفس هستن نميتون از اين موضوع به سادگي بيرون بيان و بهترين راه رو خودكشي ميدونن . البته شايد اگه اون لحظه سپري بشه يا از اون خودكشي جون سالم به در ببره ، ديگه هيچ وقت سراغ اين موضوع نره . و برخي از افراد هم كه جرات اين كار رو ندارن و به اين نقطه ميرسن دچار افسردگي هاي حاد ميشن . ولي من تا به حال به عينه نديدم كسي كه اهل خدا و قرآن و نماز باشه به اين موضوع حتي فكر كنه. شايد اين يك راه حل ساده براي جلو گيري از خودكشي باشه .
    وقتي پا در عرصه جهان مي گذاريم بر بال تاريخ سوار شده ايم و عمل ما ماندگار مي شود و هزاران فرزند به دنيا نيامده اين سرزمين ،‌عزت فردايشان را از بازوان و انديشه ما مي خواهند .
    نادر شاه

مسعود کوچکی و بزرگ بودن نفس ربطی ب احساس نداره... یعنی هرچقدر نفسان عمیقی داشته باشی بازم ممکنه ب ی نقطه کور برسی و راهی برات نمونده باشه...

من فکر میکنم این افراد توی زندگی مشکلی نداشتن... تجربه ای نداشتن مگرنه این اتفاقات نمی افتد... مرگ ساده نیست ک ب بایلین هرکسی بیاد در قالب خودکشی... من از وضعیت این افراد خبر ندارم...

برات مثال میزنم... شما یک دوست دارید خیلی باهم جورین از بچگی تا حالا باهم رفیقین... از بد شناسی و کم لطفی اون بالایی... رفیق شما تصادف میکنه... حالا شما باید خودکشی کنید تا ب رفیقتون برسید ... مسلمناً نه ولی اینجا همین موضوع اتفاق افتاد چند سال پیش...
    اگر این پسر چند دوست داشت و چند بار از دوستاش فاصله گرفته بود براش تجربه بود این اتفاق شوم براش نمیفتاد...
    و خدا برای من کافیست...

رشته

پارسال همچین موقعی از سال و یه ساعت دیرتر از الآن، صدای جیغ بلندی از خونه همسایه اومد، پریدیم بیرون، البته خودم رفتم تو کوچه دیدم بچه ها هم تو کوچه واسادن این طرف اون طرف دیدیم خونه پشتیه، رفتیم واااااااای ، خداکه چشتون روز بد نبینه، زنه خودشو آتیش زده بودو خودشو میزد به در و دیوار، آتیش جونش شده بود، در رو رو شوهرش بسته بود توخونه، خودشو بیرون با بنزین آتیش زده بود، خلاصه صحنه هایی بود که حال آدمو بهم میزد اونم اون موقع شب ترسناکم بود، ولی با پتو و هرچی که دم دست بود بالاخره خاموش شد آتیش( بدشانسی لوله ها هم آب نداشتن ، بعد متوجه شدیم تا خودش فکر همه چیو کرده بوده بسته بوده همه چیو)، بردنش بیمارستان ، بعد به سوانح سوختگی گناوه بعد چند روز فوت کرد....

بعد از بچه ها پرسیدم ، گفتن که ما یه لحظه توی این تاریکی شب یه نوری مثل شعله اتیش دیدیم که از یه جا بلند شد و سرو صدا...

اگه شما اونجا بودین چی فکر میکردین؟ چه چیزیو عاملش میدونستین؟

چه چیزی گرما و آتیشی فراتر از شعله های آتیش، اونو جونشو فراگرفته بوده که دست به همچین کاری زده ؟؟

واقعاً حالا وقتی بچه های دبستانیشو میبینم.... هیچی دیگه نمیگم..
    ویرایش توسط جواد نجفی : 07-07-2010 در ساعت 12:59 AM
    ای کاش یاد بگیریم که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالابگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ دنده های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

║▌█│║▌║│█║▌║█║
    Copyright © 2013-2014™

مدیر انجمن
    رشته
    مهندسي شيمي

نميدونم اما شايد انسان نفس و انديشه بزرگي داشته باشه هيچگاه براي حل يك مسئله ، صورت مسئلو رو پاك نميكنه . همه گه گداري به اين نقطه ميرسن اما چرا فقط برخي خودكشي ميكنن. آيا با خودكشي موضوع حل ميشه . وقتي انسان انديشه وسيعي داشته باشه به اين موضوع حتي اگه يك لحظه بينديشه‌، فكر خودكشي از ذهنش ميپره و براي حل مشكلش با اون ميجنگه . هر چه قدر نفس و همت آدم والاتر باشه ، راحت تر ميتونه بر اون غلبه كنه و باز هم ميگم ... اين با تكيه به خدا بهتر صورت ميگيره ، چون ما شيعه ها اعتقاد داريم كه اون حلال مشكلاته . اگه خيلي ها فرصت انديشيدن به اين موضوع رو ندارن واسه اينه كه تو خودشون غرق شدن و به مرز خودباوري نرسيدن . مشكل يه انسان هر چقدر هم بزرگ باشه ، در مقابل قدرت نفس انسان كوچيكه .
    وقتي پا در عرصه جهان مي گذاريم بر بال تاريخ سوار شده ايم و عمل ما ماندگار مي شود و هزاران فرزند به دنيا نيامده اين سرزمين ،‌عزت فردايشان را از بازوان و انديشه ما مي خواهند .
    نادر شاه

مسعود شک نکن از اون جمله ای ک نوشتی ما شیعه ها ... ادمو اغفال میکنی ما اعتقاد ندارم ما یقین داریم

جواد داستانی بس غم انگیز بود واقعاً متاثر شدم ....

زندگی فراز و نشیب های زیادی داره گاهی ب بن بست میخوردم... قدرت نفس ادمی هرچقدرم بزرگ باشه وقتی ی شک روحی فجیع درمقابلمون قرار بگیره کم میارم...

من نمیتونم توی این بحث شرکت کنم!! متاسفم دلیلشم پیش خودم بمونه
    و خدا برای من کافیست...

رشته

من درکت میکنم

║▌█│║▌║│█║▌║█║
    Copyright © 2013-2014™

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)