صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
( مشاهده پاسخ شماره 1 تا 10 / از مجموع 24 پاسخ )

موضوع: داستانی از بزرگواری و مهربانی کورش بزرگ

پیش فرض داستانی از بزرگواری و مهربانی کورش بزرگ

نمونه ی ازخودگذشتگی و مهربانی او این که وقتی در فینیقیه سوار بر اسب مشغول سان دیدن از سپاهیان و بازدید شهر و رسیدگی به امور اهالی بود، جوانی ارتب نام بر روی درخت نزدیک محل بازدید نشسته و تیر و کمان نهاده و انتظار کوروش را میکشید تا او را به قتل برساند. از قضا هنگامی که کوروش به تیر رس او رسید تیر سه شاخه از کمان رها شد ولی از حسن اتفاق در همان زمان اسب کوروش پایش در گودالی گیر کرد و بر زمین خورد و تیر به کوروش اصابت نکرد. اطرافیان او را دستگیر کرده و نزد کوروش بردند. کوروش از او پرسید: به چه سبب میخواستی مرا بکشی؟ ارتب جواب داد: چون چندین نفر از کسان من در جنگ با تو کشته شده اند.کوروش پرسید: اگر من به جای تو بودم با من چه کار میکردی؟ ارتب جواب داد: دستور میدادم تو را به قتل برسانند.کوروش گفت ولی من این کار را با تو نمیکنم. ارتب گفت: پس میخواهی با من چه کار کنی؟ کوروش گفت: تو را آزاد مینمایم، چون من جواب بدی را با نیکی جواب خواهم داد.

ارتب کوروش را ستود و از کوروش خواست که او را در ردیف فداییان خود قرار دهد. کوروش نیز خواسته ی او را پذیرفت. در جنگ با ماساژت ها هنگامی که کوروش از پشت جبهه دچار شکست شد و ماساژت ها بخش عقب جبهه را دچار تزلزل کردند، مردی از ماساژت ها با شمشیر به گردن آن مردبزرگ زد که بر اثر همان ضربه کوروش به قتل رسید. ارتب که نزدیک کوروش بود پس از کشتن ضارب جسد کوروش را از میدان نبرد به در برد و با سرعت جسد را به پاسارگاد رساند و زمانی که کوروش را جهت دفن حاضر کرد از شدت اندوه با خنجر شکم خود را درید و به این ترتیب زندگی، پس از مرگ کوروش را نخواست.

آرامش از طریق پذیرفتن فراز و نشیب زندگی حاصل می شود،دیگر نیازی نیست از بالا و پایین شدن زندگی بترسیم،چون میدانیم تحت حمایت خداوند هستیم...

رشته
    کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

دروووووووووووووووود
    ای کاش یاد بگیریم که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالابگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ دنده های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

برگرفته از کتاب طراحی اجزا ماشین نوشته جوزف شیگلی

║▌█│║▌║│█║▌║█║
    Copyright © 2013-2014™

رشته
    مهندسی برق ومهندسی شیمی

دوست عزیز به نوشته ی زیر توجه کن .سخنی از کورش کبیر هست
    کورش بزرگ(درود خداوند بر روان پاکش) : هرگز سلطنت خود را بر هيچ ملت تحميل نخواهم كرد و هر ملت آزاد است ، كه مرا به سلطنت خود قبول كند يا ننمايد .

مدیر انجمن
    رشته
    مهندسي شيمي

اين كه كورش پاسخ بدي رو هميشه با خوبي جواب ميداد كه جاي ترديد نيست و در چندين موارد ديگه هم اين به اثبات رسيده . ولي داستان مرگ مورش كه در اينجا آوردي اشتباه است . البته در مورد مرگ كورش چندين ديدگاه به روايت هاي گزنفون و هرودت و ... وجود دارد كه بحثي فراتر از اين تاپيك را ميطلبد و بايد در تاپيكي جداگانه به بحث و بررسي روي اون پرداخت .
    وقتي پا در عرصه جهان مي گذاريم بر بال تاريخ سوار شده ايم و عمل ما ماندگار مي شود و هزاران فرزند به دنيا نيامده اين سرزمين ،‌عزت فردايشان را از بازوان و انديشه ما مي خواهند .
    نادر شاه

من تازه روی اوردم ب تاریخ هنوز ب کورش نرسیدم و شخصیتشم نمیشناسم جز چند نوشته و ... ک سطحی دیدم و خوندم... راستش از تاریخ دوره دبیرستان و راهنمایی هیچی توی ذهنم نمونده

با دو قرن سکوت زرین کوب شروع کردم البته من وقتی شروع میکنم متغییرم این نویسنده منو کشوند طرف خودش... پله پله تا ملاقات خدا رو نیز خوندم دوباره برگشتم و الان دارم ی کتاب تاریخ از یک شخص بی طرف انگلیسی ک اسمش خاطرم نیست میخونم کلی ب ایرانیا توهین کرده نکبت عوضی .........

کاش زودتر بجای رمان ک هیچی جز وقت تلف کردن نیست تاریخ میخوندم افسوس ک دیر متوجه شدم
    و خدا برای من کافیست...

داره خودمونی میشه

ممنون

دوست عزیز دکمه تشکر زیر تایپک سمت راست ب وضوح یافت م ی ش و د
    و خدا برای من کافیست...

رشته
    کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

روبوت راست میگی ولی بحثو منحرف نکن!!!!!
    ای کاش یاد بگیریم که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالابگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ دنده های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

برگرفته از کتاب طراحی اجزا ماشین نوشته جوزف شیگلی

║▌█│║▌║│█║▌║█║
    Copyright © 2013-2014™

داره خودمونی میشه
    رشته
    مهندسی شیمی

مرسی امین
    ولی مسعود درست میگه منم درباره مرگ کوروش به این نحوی که توی داستان اشاره کردی شک دارم،اگه دوستان بخوان و عمری باقی بمونه حتما بیشتر دربارش بحث خواهیم کرد
    فلسفه زندگی انسان در این جمله خلاصه میشود...
    فدا کردن آسایش زندگی برای فراهم آوردن وسایل آسایش زندگی.

دکتر شریعتی

مدیر انجمن
    رشته
    مهندسي شيمي

البته روبت جان خيلي نگران فراموش كردن تاريخ دوران راهنمايي نباش ، چون تو اون دوره ها هم تو كتابهاي ما حرفي از كورش زده نميشد و در كل تاريخ تو اون كتابها فقط به چند تمدن خلاصه ميشد . حالا چند وقت ديگه كه با تاريخ بيشتر آشنا شدي و كتابهاي بيشتريو خوندي ، ميدوني كه تاريخو از ما پنهون كردن . اما اگه خواستي تاريخ ايرانو بهتر و كامل تر شروع كني با كتاب تاريخ ايران ، اثر دكتر پيردوست شروع كن چون اون از همه كاملتره . حتي از كتابهاي هرودت و گزنفون . ولي فكر كنم بيش از 3 جلده .
    وقتي پا در عرصه جهان مي گذاريم بر بال تاريخ سوار شده ايم و عمل ما ماندگار مي شود و هزاران فرزند به دنيا نيامده اين سرزمين ،‌عزت فردايشان را از بازوان و انديشه ما مي خواهند .
    نادر شاه

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)