صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
( مشاهده پاسخ شماره 1 تا 10 / از مجموع 11 پاسخ )

موضوع: سفر به کشور زیبای مالزی

پیش فرض سفر به کشور زیبای مالزی

کشور مالزی

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی 529x280 اینجا را کلیک کنید

شهر کوالالانپور

مالِزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. سازمانهای دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. مالزی عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای همسود است. این فدراسیون شامل سیزده ایالت در جنوب شرقی آسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدارسیون مالیا ؛ سنگاپور، ساباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید. مالزی دربردارنده دو ناحیه جغرافیائی است و دریای چین جنوبی آنها را از هم جدا می‌کند: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند دارد. این کشور دربردارنده شاه نشینهای جوهور، کداه، پاهنگ، نگری سمبیلان، کلانتان، پراک، سلانگور، پرلیس و ترنگانا بوده و دو ایالت آن را فرمانداران ملاکا و پنانگ و دو منطقه فدرال پوتراجایا و کوآلالامپور سرپرستی می‌کنند. بورنئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو را دربردارد باآنکه هم مرز اندونزی است، زیر سرپرستی حکومت شاه نشین برونئی قرار دارد. مالزی شرقی دربردارنده ایالات ساباح و ساراواک و حوزه فدرال لابوآن است.اگرچه از دیدگاه سیاسی این بخش را مالایی‌هاچینی و هندی یکدست نیست. سیاست‌های مالزی برای بیان ماهیت ادعاشده مشاوره‌ای آن گفته شده‌است و سه حزب اصلی تشکیل دهنده ناسیونال باریسان، هریک وابستگی خود را به یکی از گروه‌های نژادی کاسته‌است. تنها تنش مهم دیده شده در این کشور، از زمان استقلال آن تا کنون، شورشهای نژادی ۱۳می در آستانه مبارزه انتخاباتی و بر سر درگیری‌های نژادی بوده‌است. با این همه، مالزی الگویی از هماهنگی نژادی شمرده می‌شود.

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی 560x420 اینجا را کلیک کنید

نشان
    پرچم

از مسافرین محترم خواهشمندیم سریعاً به درب شماره 2 مراجعه کنند ، هواپیما تا نیم ساعت دیگه پرواااااااااااااااز می کنه هااااااااااااااااا

رشته
    مهندسی برق ومهندسی شیمی

آقا وایسا من جا موندم .
    کورش بزرگ(درود خداوند بر روان پاکش) : هرگز سلطنت خود را بر هيچ ملت تحميل نخواهم كرد و هر ملت آزاد است ، كه مرا به سلطنت خود قبول كند يا ننمايد .

مدیر انجمن
    رشته
    مهندسی شیمی

ناقلا خودتم یه مدتی اونجا بودیا . نه .....
    دلم را در غمت کردم ز هر ویرانه ویرانتر
    چو دیدم دوست میدارد دلت دل های ویران را

رشته
    مهندسی برق ومهندسی شیمی

من یا آقای علیزاده .
    کورش بزرگ(درود خداوند بر روان پاکش) : هرگز سلطنت خود را بر هيچ ملت تحميل نخواهم كرد و هر ملت آزاد است ، كه مرا به سلطنت خود قبول كند يا ننمايد .

با منه .....
    تو که جا موندی....
    مثلآ سال قبل واسه درس خوندن رفتم اونجا ولی بعد از 12 روز با خفت انداختنم بیرون

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا علیزاده نمایش پست ها
    با منه .....
    تو که جا موندی....
    مثلآ سال قبل واسه درس خوندن رفتم اونجا ولی بعد از 12 روز با خفت انداختنم بیرون
    استغفرالله!!!!

رفته بودی در بلاد کفر؟

چه کنیم
    لازمه
    پیشنهاد میکنم حتمآ بری
    اینقدر باحاله

رشته
    مهندسی برق ومهندسی شیمی

من با اوین بلیت خودمو میرسونم .هرکسی خواست بدو بیا

شرمنده پاسپورتت دیگه اعتبار نداره

داره خودمونی میشه
    رشته
    مهندسی شیمی گار

البته خوب شد تا قدر دانشگاه خودمون رو بدونی البته باید از برج های دوقلو و بسیار زیباش هم تصویری می گذاشتی چون همه مالزی رو با برج های دوقلوش می شناسن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)