صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
( مشاهده پاسخ شماره 1 تا 10 / از مجموع 30 پاسخ )

موضوع: موافقید توی پاسارگاد(مقبره ی کوروش کبیر)همایشی ترتیب بدیم؟؟

new موافقید توی پاسارگاد(مقبره ی کوروش کبیر)همایشی ترتیب بدیم؟؟

فکر نمی کنم کسی توی دنیا،کوروش کبیر رو نشناسه؟!!بزرگترین پادشاه عادل دنیا.کسی که قدرت،فاسدش نکرد..
    مدتهاست که از زندگی ماها فاصله گرفته.. نمی خواهید دوباره بیعت کنید؟واقعا زشته..مردک اجنبی از اون ور دنیا میاد و از عظمتش،پیشونی به خاک میذاره..ما که فاصله ای باهاش نداریم،فراموشش میکنیم..
    مگر نه اینکه از گوشت و پوستشین؟؟مگر نه اینکه به ایرانی بودنش افتخار میکنید؟؟فکر نمی کنید وقتش رسیده که سری به این پدر پیر چشم به راهتون بزنید؟؟؟
    خواهش میکنم عزیزانی که توان مانور در این مسئله را دارند وارد عمل بشن و همایشی در پاسارگاد به راه بندازیم..
    کار رو سخت نگیرید..ما میتونیم..به شرطی که بخوایم...
    دوستان اگه واسه این مراسم و چگونگی برگزاریش نظری دارید توی این تاپیک مشتاق شنیدنیم...

یک قدم در راه زنده کردن تمدنتون بردارید..فقط یک قدم...
    امیدوارم عملی بشه...

be careful babay

new

اولین نظر رو خودم میدم..
    ترتیبی بدیم که با انتظامات اونجا برخوردی بشه و بیشتر مراقبت کنن..چرا که مقبره ی این پادشاه پارسی،غرق در یادگاریهای حک شده از طرف عربهای سوسمارخوره بی فرهنگه؟!!!!
    مملکت مردم اگه توی محوطه ی باستانیشون یه پوست تخمه بریزی،پدرت رو در میارن،اونوقت برید ببینید این عربها چها که به سر این مقبره نیاوردن!!!

البته تقصیر هم ندارن...مال بی صاحب و دل بیرحم

be careful babay

به نظر من لزومی به حفاظت مقبره نیست بلکه عمل اون که باید حفاظت شه و به مردم گوشزد بشه ما خوشبخت ترین مردم روی زمین هستیم چون هم کوروش ایرونی و هم تو دینمون اسلام علی مسلمون ما آدمای بزرگی رو توی دین مذهب ملیت داریم چرا رفتار ما اعمال ما مثل اونا نشه چرا کارای کوروش کارای حضرت علی کارای پیامبران امامان رو از یاد بردیم چرا هیچ کس نمی خواد فریاد بزنه که آهای مردم بیدار شید چرا کسی نمی تونه مثل دکتر علی شریعتی شه نه به نظام توهین می کرد و نه به مردم حقیقت رو می گفت بدون چون چرایی گونه ایی که نه اسلام زیر سوال می رفت نه مسلمون طوری که نه به انسانها توهین میشد نه به حیوانات چرا یکی نمی تونه اینجوری فریاد بزنه که همه بیدار شن ما همه از خاکیم و به خاک بر میگردیم مقبره ها مهم نیستن این راه هست که مهم چرا برنامه ای نداریم که درباره کوروش حضرت علی و کارای بزرگان حرفی زده بشه مگه کارای این آدمای بزرگ فقط 1ساعت یا 2ساعت بوده چرا سریالها 1ساعته تموم نمی شن کارای این آدمای بزگ که توی 1ساعت تموم میشه؟تاریخ جذاب اما این نوشته های تاریخ نویسان هستند که جذابیت رو ازش گرفتن
    به نام خداوند جان آفرین
    نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد !
    نمی خواهم بدانم کوزه گر
    از خاک اندامم چه خواهد ساخت
    ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم
    سوتکی سازد.
    گلویم سوتکی باشد به دست کودکی
    گستاخ و بازیگوش
    و او یک ریز پی در پی
    دم گرم گلوی خویش را اندر
    گلویم سخت بفشارد.
    وخواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد.
    بدینسان بشکند دائم سکوت مرگبارم را .

رشته
    مهندسی شیمی

فكر خيلي خوبيه ... اما اي كاش بشه نظري داد كه هيچكس نگه نميشه انجامش داد
    دلم را در غمت کردم ز هر ویرانه ویرانتر / چو دیدم دوست میدارد دلت ، دل های ویران را . . .

ghalb

بسم الله الرحمن الرحیم
    یا بنی آدم : ای فرزند آدم
    انا اقول للشیء کن فیکون: من به هرچه می گویم باش می شود
    اطعنی فی امرتک: مرا در آنچه که به تو امر کرده ام اطاعت کن
    اجعلک: تا تورا چنان قرار دهم
    تقول للشیء کن فیکون :که به هر چیزی بگویی باش بشود
    به نام خداوند جان آفرین
    نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد !
    نمی خواهم بدانم کوزه گر
    از خاک اندامم چه خواهد ساخت
    ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم
    سوتکی سازد.
    گلویم سوتکی باشد به دست کودکی
    گستاخ و بازیگوش
    و او یک ریز پی در پی
    دم گرم گلوی خویش را اندر
    گلویم سخت بفشارد.
    وخواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد.
    بدینسان بشکند دائم سکوت مرگبارم را .

خوبه!! چرا قانونی این مراحلو طی نمیکنید؟!!! قبلنا ی همایشی ما ترتیب دادیم خیلی قانونی و عالی بود کلی هم استقبال شد.. البته موضوع و .. فرق میکرد...
    و خدا برای من کافیست...

new

توهین به هیچکس نمی کنم..
    ولی اون 124000 نفر به اندازه ی کافی طرفدار دارن و همه از همه جای دنیا میرن و خودشون رو به در و دیوار حرماشون می کشن
    .ما هم بهشون اعتقاد داریم و حداقل چند مرتبه ای این کار رو انجام دادیم.من دارم از اون کسی حرف می زنم که 90% شماها تا بحال از نزدیک مقبره ی اون رد نشدید ولی موقعی که حرف از حقوق بشر میشه،سرتون رو بالا می گیرید و می گید ما توی این مسیر از همه جلوتریم!!!!!!
    حضور ما اونجا خیلی چیزا رو ثابت می کنه.چه عیبی داره یه بار هم صورتمون رو متبرک به خاک پاسارگاد کنیم؟؟؟

دوستان ،اگه راهکار عملی برای به انجام رسوندن اینکار دارید،همت کنید..فکر می کنم کار قشنگ و موثری باشه...
    be careful babay

new

می تونیم از ngo هایی که توی این زمینه فعالیت میکنن هم کمک بگیریم.حتی از سازمان میراث فرهنگی...

کسی اونجاها،آشنا ماشنا نداره؟؟؟
    be careful babay

من نمیشناسم 100 %
    عشق ادما به هم
    قصه خنده داریه
    اولش قشنگو بعدش
    همه گریه زاریه
    وقی عشقا همه از دم
    مثل هم تموم میشن
    چرا باز باید شروع کرد
    آخه این چه کاریه

کاش دولت به جای اینکه چپ و راست واسه مسجدها و امام زاده ها پول خرج کنه و چل جراغ نصب کنه یه ذره هم به میراث گذشته اش توجه میکرد.آخه چرا باید مقبره ی کوروش این همه سوت و کور باشه ؟؟
    یعنی واسه گرامی داشتن یاد و خاطره اش یه نمازخونه و دستشویی کافیه؟
    چرا باید افتخار کشورمون اینقد مظلوم واقع بشه؟
    ما به کورش بزرگ افتخار میکنیم که توی دورانی که بردگی رواج داشت هیچ کسو به بردگی نگرفت.

ایرانیان آموزگاران بشریت بوده اند بدون آنکه خود آموزگاری داشته باشند.(رومن گیرشمن)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)