( مشاهده پاسخ شماره 1 تا 7 / از مجموع 7 پاسخ )

موضوع: ماهنامه شماره :1

پیش فرض ماهنامه شماره :1

یکشنبه 31/5/1389 ماهنامه شماره:1 قیمت :آزاد

اعتبار : 15/6/1389

موضوع: کنکور..... حذف یا بقا ...

موضوعات قابل بحث:

کنکور خوب است یا بد؟

آیا کنکور بهتر است یا حذف آن ک دیر یا زود صورت میگیرد؟

آیا با حذف کنکور سیاست های درست در ایران ب کار گرفته میشود؟!

چرا کنکور تبدیل ب غولی بزرگ برای بچه ها شده؟

تاثیر کنکور در رشد تربیتی دانش اموزان!!

تاثیر نمره ۲۰ در دانش اموزان!!

آیا حذف نمره و معدل در سال اول دبستان درست است؟!

و آیا حذف معدل سال اول دبستان ربطی ب سیاست های حذف کنکور دارد و ایا درست است؟!!

نویسندگان:
    ==============
    بعداً اعلام میشود

سردبیر :
    ==============
    بدلیل غیبت های مکرر سعید خودم robot

(موضوعات اشاره شده تنها ب دلیل تحت پوشش قرار دادن کل بحث میباشد و اگر نویسندگان موضوعی علاوه بر این ها دارند ارائه کنند... اما تقاضا میشود ب این موضوعات هم توجه شود و موضوعات ارائه شده انها علاوه بر این ها باشد...)

در پایان از دوستان میخوام همکاری کنند!
    و خدا برای من کافیست...

اولین کنکور سال 1347 اجرا شد و جدی ترین کنکور بعد از انقلاب در سال 1357!!!! آمار سازمان سنجش میگه!!!

میشه گفت سال 1347 ب مسوولین مملکت الهام شد ک هی پا شو آقا ک الان چ وقت نشستن است؟ بدو ک بچه های مملکت دارن تلف میشن و استعداد هاشون پر پر!بدو ک باید کاری کرد

این شد ک بنای این غول بی شاخ و دم در ایران زده شد!!!

غولی ک چندیدن ساله استرس رو ب بچه های مملکت وارد میکنه از جمله خودم! و باعث 1000 تا بیماری روانی بین بچه ها میشه! البته الان دانشگاه آزاد داره بهتر میکنه!!!

چ اوونایی ک قبل از کنکور و از روی استرس ب بیماری روحی مبتلا میشن و چه اوونایی ک بعد از کنکور و قبول نشدن در کنکور ب بیماری مبتلا میشن و حتی دس ب خود کشی میزنن!!!! شایعه نیس دروغ هم نیس! من حتی خودکشی رو ب چشم دوستم دیدم!

و دوباره ب مسولین (چطور مینویسن این مسئولینو) مملکت الهام شد ک هی پاشو آقا الان چ وقت خوابیدن است ؟بدو ک بچه های مملکت تموم شدن!

و این بار قرار شد این غول رو بکشن! ک البته این غول انقدر بزرگ شده ک نشه الکی از سر راه برش داشت!
    و مسولین ما هم میخوان با تیر کمون بچگیشون ب جنگش برن !

و در اخر سال 1387-8 تصویب شده که تا 2 سال دیگه یعنی 90 91 کلا بساط کنکور جمع کنن!

خیلیم خوبه!!! اصلا این حرف خودمون بود ک میگفتیم کنکور بده خوب نیس برش دارید! ولی مشکل از جایی دیگس!

مشکل اینه ک غول ب اوون بزرگی رو بر میدارن جاش ی الاغ میزارن ک هی میخواد لگد بندازه!

قرار شده 4 سال تحصیلی مبنای کار قرار بگیره یعنی هر سال تحصیلی در پایان کار ی امتحان نهایی(کشوری)بگیرن ک نمره های هر درس رو ملاک قرار بدن!!! و بر اساس امتیازی ک میارن خود سازمان براشون انتخاب رشته میکنن!!! این دیگه..............

100 تا سوال راجع ب این طرح پیش میاد ک باید جواب داده بشه! !!!

اینجوری استرس 1 سال رو در 4 سال پخش می کنن !یعنی بچه ی محترم 4 سال باید بشینه غصه بخوره ک وای درسم وای نمرم وای امتحان نهایی وای.......!

بعدشم کنکوری ک واو ب واو اوون رو با دقت انجام میدن بعد از امتحان ورقه هارو 4 ساعت در هوای ازاد قرار میدن و ورقه ها رو کامپیوتر تصیح میکنه و.... چه میدونم 100 تا کوفت وزهرمار دیگه واسش انجام میدن میشه جاشو ب این طرح بده؟!!! کی میدونه مصحح آدم خوبی باشه!خوب تصیح کنه!؟!!
    و خدا برای من کافیست...

اشتباه نکنید!!!!

من الان از کنکور دفاع نکردم!!! کنکور ی واژه ی ب تمام معنا چرته!!!!

ضرر هایی مالی و روانی ک کنکور داره چیز دیگه ای نداره! از استرس و عذاب گرفته تا پول هایی ک صرف کلاس های کنکور میشه! هیچی هم توش نیس!!!

ولی مشکل اینجاس ک کسی درس فکر نمیکنه!!! همه فقط جلو دماغشون رو میبینن نه بیشتر!

اقایون دستتون درد نکنه دمتون گرم ما مخلصیم میخواین کنکور رو حذف کنین ی حالی ب نووجونا بدین حداقل ی جوری این کارو بکنین ک بعدش ضربه نخورین!!! من ک تا خرخره خوندم نتونستم از دیوار شما رد بشم ب فکر بقیه باشین

جای این طرح های ابکی و تفکی بیایین ظرفیت دانشگاه ها رو اضافه کنین !!! نه مثل چند سال پیش ب جای اینکه ظرفیت دانشگاه ها رو اضافه کنین واسه جوانان طرح بومی سازی رو اجرا کردین و تا خرخره موندین؟

تنها راه ساده ی حذف کنکور اضافه ظرفیت دانشگاه هاس!!! بفرمایید ظرفیت دانشگاههای روزانه رو ک الان بقول خودشون نصف شده ولی من میگم ب یک دهم هم نرسیده برای دواطلبان هس رو بیشتر کنید !

حذف کنکور خیلی بهتر از کنکوره!!!! ولی اگه بیشتر در موردش فکر شه!!!! نه اینکه بخوایم غولی دیگه از حذف کنکور ب جای خود کنکور بساززززززززیم!!!
    و خدا برای من کافیست...

ی نکترو فراموش کردم... ما چرا انقده دانشگاه برامون مهمه... یا بهتر بگم چرا کنکور برای جامعه تبدیل ب یک غول شده؟!

تنها دلیل ممکنه این هست ک زندگی و آینده ما بر اساس این جمله میچرخه: بابا لیسانسه ها و فوقاش بیکارن .. ب ما کار بدن؟!؟!!! این واقعیت استتت!!!

اعصابم خط خطی نمیشه بعدن ادامه میدم...

خودم 2 سال خوندم چ کلاسایی ک نرفتم آخرش مجاز شدم ک چی نتونم ی رشته درست و حسابی قبول بشم!!!!!
    و خدا برای من کافیست...

اون موقع ها ک خیلی بچه بودم
    تو ذهن خود ی غولی ساخته بودم

میگفتن اون غولی ک داری میگی
    داره سر و دست و چشم عجیبی

واسه شکست دادن آقا غوله
    باید بری تقویت دوگوله

شب تا سحر کیشمیش به نافم بستن
    تا ظهر و شب هم میگو بود و ارزن

نه اینکه ارزنم مفید باشه
    کیفیت قافیه ای باهاشه

خلاصه با کلی خدا و یارب
    کم کم میرم من سر اصل مطلب

ی چند سالی با خرخونی هدر شد
    تا توپ آغاز نبرد، در شد

یعنی رسیدیم ب سال اخر
    همه میخوندن درسا رو مثل خر

یادش بخیر عجب کلاسی داشتیم
    بعضی روزا ناهار گندی داشتیم

ولی عجب سال عجیبی اون بود
    استرس و فشار همسایمون بود

ولی بجاش ب حقت می رسیدی
    نتیجه زحمتهات رو می دیدی

چون توی یک آزمون هماهنگ
    با کلی از بچه های با فرهنگ

بدون هیچ نفوذ و پارتی بازی
    از دیدن نتیجه بودی راضی

اینجا بجای ز، بازم ضا شده
    ی بار دیگه قافیه اکفا شده

ب خاطر ی ز نمیگزم لب
    دوباره میرم سر اصل مطلب

حداقل ی سال رو درس میخوندیم
    از ترس غول تو کلمون ی چیزی می چپوندیم

همینجوریش اون ک لیسانسمونه
    از رو کتاب متنو غلط میخونه

ب من بگو بدون غول تو در روز
    ترجیح میدی درس رو ب دود اگزوز؟!

بدون غول درس و کتاب تعطیله
    راز وجود غول اصلا همینه

کی گفته تو خارجه غوله پیره
    یا اینکه این روش مال عهد عتیقه

یکی بگه تو ک عشقه قیاسی
    بگو بینم هر رو از بر میشناسی؟

من نمیگم 4سال درس رو ولش
    فقط بچسب ب اون غول آخرش

حرف من اینه ک حرفه غوله
    هیچ جوری نباید زمین بمونه

حرف اونه ک اعتبار داره
    نه نمره های چندتا کاغذ پاره

میگن قراره آزمون تشریحی
    با یک سری سوالات تفهیمی

بیاد بشینه جای غول کنکور
    ب این میگن مستیه بعد از یه سور

این همه چرت و پرت ک بالا گفتم
    نفهمیدم واسه چی حالا گفتم

ولی میدونی کل حرفم اینه
    میخوام بشه تو پروندم ضمیمه:

نمیدونم چرا ی مشت کر و کور
    افتاده اند در پی حذف کنکور

این چرت و پرت ها رو خودم میگم ولی چون شعرهای آقای خلیل جوادی رو زیاد میخونم اگه وزنی داشته باشه تحت تاثیر شعرهای ایشونه
    و خدا برای من کافیست...

دمتون گرم حال دادین حسابی!!! ولی من ناامید نمیشم

باسه ما همه کنکور و دانشگاه یعنی آینده.. یعنی باید درس بخونیم.. این یک اجبار بوده.. چون از همون اولی ک یاد گرفتیم بگیم بابا آب آورد مجبور شدیم با این جمله کلنجار بریم که:

..... آب آورد؟

1-بابا 2-مامان 3-کره الاغ کدخدا 4 -سوباسا اوزارا

از همون اول مادر و پدرمون با نگاه کردن بهمون میگفتن.. بچم بزرگ شه مهندس میشه.. بچم از الان مثه این دکترا میمونه... اره نمیبنی چطور ریش و سیبیل گذاشته

از همون اول ب ما اجبار شده ک باید درس بخونیم .. تا جاییکه میتونیم و خون در بدن داریم

چرا همه ما باید بریم دانشگاه هااا شما بگین؟!! بهتره قبل از اینکه بگیم ظرفیت دانشگاه ها رو ببریم بالا از خودمون بپرسیم چرا همه ماها باید بریم دانشگاه؟!! این جوابش خلیی سخته؟!!...

مشکل وحشتناکی ک کشور ما باهاش طرف هست مشکل کنکور یا استرس یا هیچ چیزه دیگه نیست.. مشکل ما اینده نامعلوم ماست... ک حتی یک دانشجوی دانشگاه های خوب ما مثل امیر کبیر یا شریف دانشگاهی ک من هستم هم باهاش در گیرند.....

در حال حاضر اگه رک بخوایم ب قضیه نگاه کنیم .. اگه پدر و مادر پولدار یعنی اونقدر پولدار نداشته باشیم ک گنج قارون برای ما ب جا بزارن ..... اینده ما در حاله ابهامی قرار دارد که من!!! در ۲ سال دیگه کجای این دنیا قرار دارم.... ایا کاری دارم بکنم.. یا کاری پیدا میکنم؟!!! تا حالا ب این فکر کردین؟! نگید نه!!!

ایا اونقدر درامد دارم ک ی خونه تو پایین شهر اصن همین برازجون علی آباد کچل اباد، اجاره کنم دست یکیو بگیرم ببرم اونجا؟!!! یا نه بهتر بگیم ایا اونقدر میتونم درآمد داشته باشم ک واسه پول تاکسی جلوی بابام کاسه گدایی نگیرم؟ و و و و بازم خوبه ی پله جلو افتادم!!!..... و دوباره میرسیم ک بابا لیسانسا و فوق لیسانساش کار ندارن تو میخوای با دیپلم بری سره کار؟!!! دلیل؟!

پس ما همه مجبوریم درس بخونیم ک کلاس های دبستان و راهنمایی و دبیرستان و پیش رو ک هیچ ارزشی ندارن رو بخونیم و !!! وارد دانشگاه بشیم!!!چرا چون شاید شاید و شاید بتونیم باسه آیندمون کاری جور کنیم ؟!! خوشبختانه همه دانشجو هستیم! یعنی هستید من ک دیگه نیستنم!!

ب نظر من این ودلت محترم ب جای اینکه بیاد ظرفیت دانشگاه رو ببره بالا و این همه دانشجوی بیکار بده بیرون بیاد موقعیت شغلی درست کنه... بیاد تورم رو کنترل کنه.. و بیاد قیمت خونه رو بیاره پایین... بیاد ب ما فرصت نشون دادن خودش رو بده.... ک البته ب نظر من تقریبا داره راه میفته ولی کافی نیس!!! قیمت مسکن افتاده ولی برای کی؟ من و شما؟!!! نه نه نه اصن..
    و خدا برای من کافیست...

پس اگه بهتر بگیم... !!! بیاد برای جوونا!! آینده روشن درست کنه !!! منظورم دانشجو و پشت کنکوری اصن جویای کاره....

بیاد تو مدرسه ها ب جای اینکه ریاضی و فیزیک و ی سری خزعبلات تئوری رو بخورد بچه ها بده... ی کم کاره عملی یادشون بده...... مدرسه هایی ک خیلی هاشون نه ازمایشگاه دارن نه کارگاه و فقط 5 نمره الکی میگیرن و میرن... !!!

و ی جوون دیپلم علننن هیچی بلد نیست ... غیر از چند تا فرمول ک زیاد ب دردش نمیخوره.... و زود یادش میره

اگه این کارا رو بکنن٬ مثه زمان پدر های ما!!!، ک خیلی از پدر هامون ک در ادارات دولتی رفتن ب همین صورت بودند... کسی ک دیپلمش رو گرفت اگه دید توانایی ادامه تحصیل نداره میره و در ی جایی با حقوق مکفی شروع ب کار میکنه... اونیم ک میخواد ادامه بده میتونه بره دانشگاه درس بخونه...

وگرنه کنکور چیزه بسیار معمولیه .... نه تنهادر ایران بلکه در کشور های دیگه هم برگزار میشه.... مثل چین (یا ژاپن مطمئن نیستم) ترکیه و ..... اما دلیل حساس شدن کنکور در کشوره ما چیزه دیگه ایه ...

خب و اما حذف کنکور قبلنم گفتم بازم میگم مذخخرفه... حداقل کنکور هرچی باشه ی امتحان تستی و کامپیوتریه و کامپیوتر در اون انتخاب اصلی رو داره (ک بازم کلی هر دفه پارتی بازی و مسخره بازی میشه) حالا بیان این رو وردارن و دیگه کاملا میشه حدس زد چه اتفاقی میافته... دانشگاه ها فقط پارتی داران رو میگیرن... از الان میشه دید پلاکارت هایی که میگه: قبولی در دانشگاه با پارتی موثق...صد در صد قبولی با 5 ملیون تومن و ... نمیدونم شما شنیدین و دیدین یا نه!!!

با همه این ها زندگی همچنان ادامه دارد
    و خدا برای من کافیست...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)