صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
( مشاهده پاسخ شماره 1 تا 10 / از مجموع 11 پاسخ )

موضوع: دومین مراسم عصر شعر خورشید عشق

new دومین مراسم عصر شعر خورشید عشق

با درودی بیکران به یاران و همراهان همیشگی شعر و ادب فارسی.

امروز بعد از ظهر ،حوالی ساعت 15 بود که با صدای ویبره موبایلم از خواب بیدار شدم،چشم های خواب آلود من با صدای دلنشین دوست خوبم سعید خرم رخ برقی زد و پشت خط مطلع شدم که همچنین مراسمی هست و دوستان برای دومین بار این مراسم خجسته را برگزار کردند.
    همانطور که همگان اطلاع دارید،نخستین عصر شعر را آبان ماه سال قبل به همین مناسبت به کمک بچه های همیشه فعال انجمن علمی برگزار نمودیم.
    در ذیل نقدی کوتاه بر این مراسم دارم که امیدوارم با پیشنهاد های سازنده شما دوستان خوبم،راهکاری کامل برای دوستان تازه کار و جدید الورود برای ادامه ی این نماد پاک باشد.

حدود ساعت 4 بعد از ظهر به اتفاق یکی از دوستان وارد نمازخانه واحد و محل برگزاری این مراسم شدیم ،که در ابتدا مورد لطف مسئول حراست بانوان قرار گرفتیم که حرف حسابش این بود که برگردید و از جلوی سن وارد نمازخانه شوید،چرا که این در روزهای عادی برای ورود خواهران نمازگزار می باشد و ....
    نگاه سرد من و بی اعتنایی به ایشان جوابی بود که بنظر حقیر از اندی جر و بحث و حرف های رکیک اثر گذارتر بود،به طوری که ایشان آب شده و راه آمده را با سرعت 2x برگشتند.

خوب بگذریم،برسیم به مراسم . . .

نکته خاصی که بنده کنجکاو شدم علت آن را جویا بشم این بود که سالن تقریبا پر نشده بود و مثله سال های گذشته و همایشات قبلی ما پر شور نبود.

خوب علت را جویا و دلیل اصلی را متوجه شدیم،سن خراب چیده شده بود.

شعر +مجری + شعر +مجری+شعر +مجری + شعر........سخنرانی ........+شعر +مجری + شعر +مجری+شعر +مجری + شعر

خوب دوستان،شعر های که ریشه طنز نداشته و یا با گویش محلی نباشند برای دانشجویان عزیز ذره ی کسل کننده هست و می بایست در اواسط اشعار از برنامه های جذاب استفاده شود تا بتوان تا آخر مجلس همگی حضار را نگه داشت.
    نکته بعد اینکه انجام پذیرایی در وسط شب شعر باعث بی نظمی زیادی میشود که بهتر می بود در اواخر مراسم توزیع گردد.
    و شاید بهتر بود از مجریانی خبره و ماهر که بدون شک سعید قاسمی یکی این عزیزان بود که بهتر میبود از حضورشون استفاده کافی برده میشد.

در پایان این نکته رو اضافه میکنم که ،این عصر شعر و دنباله کردن این بنای ادبی بوجود نمیاید مگر با همت دوستان همیشه در صحنه و همیشه فعال انجمن های علمی ، ادبی و هنری
    عزیزانی چون باقر پاپری مقدم فرد ، روح ا.. غلامی ، سعید قاسمی ، آرمان بنافی ، مسعود جعفر زاده و علیرضا بردخونی ، داراب حسن پور و خیلی از دوستانی که اسم ایشان را به یاد نمی آورم.
    بدون شک دوستان دیگری هم در این مراسم زحمات زیادی را کشیده اند که ذهن کوچک من به وسعت نام شریف ایشان نمی گنجید(اگر دوستان نام ایشان رو هم عنایت بفرمایند بسیار سپاسگذار میشوم).

---------------------------------------------------------------------------------

امروز توسط جناب بردخونی عزیز شماره نه نگارک رو دریافت کردم که به ایشان قول مساعد دادم که نظر خودم رو براشون بفرستم،اینجا اعلام میدارم که نظر خودم رو بصورت تاپیکی مجزا در این سایت ارائه میدم و از ایشان هم دعوت میدارم که فرمایشاتی را باید ذکر کنند در آن تاپیک ایراد کنند.

---------------------------------------------------------------------------------

امروز خدایش از بهترین روزای زندگیم بود،خدایش یه مدت خیلی بی قرار اون روزهای با هم بودن و 4 سال تحصیلم بودم، امروز با دیدار دوستای گلم و خیلی از هم دانشگاهیای که واقعا دوستشون داشتم تونستم آرامش پیدا کنم و به شادی غیر قابل وصفی برسم ، که خدارو بخاطر این لطف هزار بار شکر میکنم.

به قول آقا حسین، همتون رو دوست دارم ، همتون عشقید

یا علی مدد

بلی کاملا با محمد جان هم عقیده هستم . مثل همیشه ما چوب بی برنامگی را خوردیم . در هر شکل ما دوست داشتیم برای این روز یه کاری انجام بدهیم . تمامی کارهای این عصر شعر تنها در مدت یک هفته با دوندگی 5 الا 6 نفر شکل گرفت . در مورد مجری خود سعید قاسمی تمایلی به اجرای برنامه نداشت و با تایید ایشان از خانم شاهروبندی استفاده شد .
    با تمام این کم و کاستیها که خیلی بیش از این موارد بود که محمد ذکر کرد . یه خوبی داشت که بچه ها دور هم جمع شدند و ما سعادت داشتیم چندتا از دوستان ( داش محمد و ایمان خان ) را پس از مدتها دیدیم. (جوایز داستان نویسب را هم پس از 7 ماه گرفتیم .)
    بزرگي حسادت مي آورد. حسادت كينه به دنبال دارد.و كينه دروغ مي زايد .!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید خرم رخ نمایش پست ها
    بلی کاملا با محمد جان هم عقیده هستم . مثل همیشه ما چوب بی برنامگی را خوردیم . در هر شکل ما دوست داشتیم برای این روز یه کاری انجام بدهیم . تمامی کارهای این عصر شعر تنها در مدت یک هفته با دوندگی 5 الا 6 نفر شکل گرفت . در مورد مجری خود سعید قاسمی تمایلی به اجرای برنامه نداشت و با تایید ایشان از خانم شاهروبندی استفاده شد .
    با تمام این کم و کاستیها که خیلی بیش از این موارد بود که محمد ذکر کرد . یه خوبی داشت که بچه ها دور هم جمع شدند و ما سعادت داشتیم چندتا از دوستان ( داش محمد و ایمان خان ) را پس از مدتها دیدیم. (جوایز داستان نویسب را هم پس از 7 ماه گرفتیم .)

یه ضرب المثل دشتستونی هست که میگه

خوم بمیرم ولی هوادارم نمیره

اینم صدقه سر عزیزانی چون شما بود ، وگر نه ما که نامید شده بودیم به جوایزمون آق سعید

مدیر انجمن
    رشته
    مهندسی شیمی

البته باید متذکر شد که یه ضرب المثل هست که می گه:
    آشپز که دو تا شه . آش یا شوره یا بی نمک
    این مراسم به دلیل نا هماهنگی بین انجمن علمی و پیروان ولایت و دفتر فرهنگ کمی نا منظم بود که در ذیل به مواردی اشاره می کنم.
    1- متاسفانه از آقای غلامی به عنوان کارگر روزمزد استفاده میشد و هیئت اجرایی پیروان هیچگونه کمکی تا یک ساعت قبل از مراسم به ما ندادند
    2- اکثر خریدها به دلیل نرسیدن بودجه تا ساعات آخر به تاخیر افتاد
    3- هماهنگ نبودن با ریاست دانشگاه
    در حین مراسم
    4- مجری به نظر من که قابل قبول بود ولی سعید بود بهتر بود که به دلیل مشکلات داخلی نشد دیگه .
    5- قاطی شدن سین برنامه ها به دلیل ناهماهنگی بین مسئول و مجری
    6- پذیرایی مشکل دار شد فقط و فقط به دلیل ضعف شدید اجرایی بچه های پیروان ولایت
    7- وقتی مداح نیومده چرا یکی رو تو جمع بلند میکنین خوب بگین نداریم
    8- ماشا الله حاج آقا مصلح که بره بالای منبر با صد خواهشم نمیاد پایین(البته این نکته رو خانم بیجاری متذکر شده بود) که این امر باعث شد که نصف جمعیت برن.
    9- من نمیدونم حراست خواهران چیکارست که کار هیئت اجرایی مراسم رو برعهده میگیره و تصمیم میگیره در نمازخانه خواهرانو قفل کنه تا کسی نیاد تو و این امر باعث شد که با بسته بودن در نمازخانه برادران کسی دیگه نتونه بیاد داخل.
    دلم را در غمت کردم ز هر ویرانه ویرانتر
    چو دیدم دوست میدارد دلت دل های ویران را

با درودی دیگر
    البته حضور حراست خواهران نیز در چنین مراسماتی واجب است ولی فقط به عنوان حراست خواهران و نه نخود هر آش
    اگر سالنی دو درب داشته باشد،قانون کار این است به دلیل جلوگیری از بر هم خوردن نظم جلسه از درب انتهای سالن افراد وارد و یا خارج شوند،و این موضوع که طبق فرمایش جناب بنافی درب انتهای سالن توسط ایشان مسئول مذکور مسدود شده باشد ، واقعا جای تاسف دارد و باید به حال چنین افرادی و چنین تفکراتی زار زد.

رشته
    مهندسی شيمي

با سلامی به گرمیه منطقه خوموون
    دوستان گلم بنده هم با آقامحمد آقاسعید و آقا آرمان موافق هستم بی برنامگی داد میزد
    منم که سعی کردم خودمو با مجریو دیگر مسئولین مراسم هماهنگ کنم نتونستم
    اما آخر مراسم ک جم خودمونی تر بود بچه ها ترکوندن این فضای سردو که به قول آرمان خان از زیر سر همون دو تا آشپز آب می خورد که دوستان به سلیقه خودشون میتونن آشپزا رو مشخص و محاکمه کنند
    همون خانوم رفته بود آخر سالن ایستاده بود و پسرا رو هم تهت نظر داشت زمانی که رفتم آخر سالن واسه تصویر برداری متوجه شدم
    خلاصه بی خیال دیگه اینقدر مراسم رو نکوبیم کمک کنیم بعدها با شکوه هر چه بیشتر برگزار بشه
    ایشاله
    ویرایش توسط داراب حسن پور : 10-21-2010 در ساعت 02:21 PM
    سبزتيم

زانو نميزنم حتي اگر سقف آسمان از قد من كوتاه تر باشد

(كورش كبير)

نقل قول نوشته اصلی توسط داراب حسن پور نمایش پست ها
    با سلامی به گرمیه منطقه خوموون
    دوستان گلم بنده هم با آقامحمد آقاسعید و آقا آرمان موافق هستم بی برنامگی داد میزد
    منم که سعی کردم خودمو با مجریو دیگر مسئولین مراسم هماهنگ کنم نتونستم
    اما آخر مراسم ک جم خودمونی تر بود بچه ها ترکوندن این فضای سردو که به قول آرمان خان از زیر سر همون دو تا آشپز آب می خورد که دوستان به سلیقه خودشون میتونن آشپزا رو مشخص و محاکمه کنند
    همون خانوم رفته بود آخر سالن ایستاده بود و پسرا رو هم تهت نظر داشت زمانی که رفتم آخر سالن واسه تصویر برداری متوجه شدم
    خلاصه بی خیال دیگه اینقدر مراسم رو نکوبیم کمک کنیم بعدها با شکوه هر چه بیشتر برگزار بشه
    ایشاله
    داراب خان بنده ابتدا ورود مجددت رو به سایت خودت تبریک میگم
    عزیز دل ،ما قصدمون کوبیدن مراسم نیست، میخوایم موانع کار رو بررسی کنیم تا انشالله در مراسمات آتی که دوستان برگزار میکنند شاهد چنین پیشامدهای نباشیم

رشته
    مهندسی شیمی

اون خانوم که کلا مشکل داره ... دوست داره خودشو مهم نشون بده اما به مرحمت دوستان زیاد فرصت پیدا نمیکنن
    دلم را در غمت کردم ز هر ویرانه ویرانتر / چو دیدم دوست میدارد دلت ، دل های ویران را . . .

رشته
    مهندسی شیمی

منمنون از دوستان عزیزم که نظراتشون رو دادن امیدواریم که در مراسمات آینده دفتر انجمن های علمی ادبی وهنری شاهد چنین مشکلاتی نیاشیم که جتما هم نخواهیم بود.
    ضمنا جای تشکر داره از زحمات تمامی خواهران و برادرانی که در اجرای این مراسم فعالیت داشتن .
    زندگی صحنه یکتایی هنرمندی ماست، هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

مدیر انجمن
    رشته
    مهندسي شيمي

انشاا... در مراسمات بعدی ، فرصت بیشتری رو برای هماهنگی اینگونه مراسمات داشته باشیم ، چون واقعاً علاوه بر اینکه روی بچه ها فشار زیادی اومد ، اونطور هم که دلمون می خواست مراسم زیبا اجرا نشد و زحمات خیلی از بچه ها با این ناهماهنگی ها به باد رفت .
    قطعاً این تجربی ای خواهد بود برای مراسم های آینده .
    وقتي پا در عرصه جهان مي گذاريم بر بال تاريخ سوار شده ايم و عمل ما ماندگار مي شود و هزاران فرزند به دنيا نيامده اين سرزمين ،‌عزت فردايشان را از بازوان و انديشه ما مي خواهند .
    نادر شاه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع